Salmastralar

Salmastralar, gidip-gelme, dönme, titreşim gibi hareketler yapan ekipmanlarda dinamik sızdırmazlık sağlarlar. Hareketli parçalar arasında sızdırmazlığın sağlanması, hız, basınç, sıcaklık, ortam akışkanının kimyasal özellikleri gibi faktörlere bağlıdır. Ayrıca, salmastra kutusu dizaynı, mil ve yuvanın yüzey temizliği, salmastra yerleştirme şekli ve mil salgısı da salmastranın sızdırmazlık özelliğini etkiler.

 
Örgü yapısı, salmastranın çalışma ömrü ve performansını etkileyen önemli bir faktördür. Polikim, salmastralarında, salmastraya mükemmel bir kare kesit sağlayan özel diyagonal örgü kullanmaktadır. Bu tip örgü, salmastranın esnekliğini ve dayanıklılığını artırır. Özel diyagonal örgülü salmastralar, kare kesitlerinde herhangi bir deformasyon olmaksızın en küçük kullanma çapında rahatlıkla bükülebilirler. Sıkı bir örgü yapısına ve düzgün bir yüzeye sahiptirler. Bu nedenle düz örgülü ve üst üste örgülü salmastraların aksine yüzeydeki iplikler aşındığında veya kesildiği zaman dağılma meydana gelmez, bütün kesitte örgü bağı devamlıdır. Özel diyagonal örgü, salmastranın performansını ve çalışma ömrünü önemli ölçüde artırır.
 
Üstün kalitenin sağlanması amacı ile her iplik örülmeden önce tek tek grafit, özel yağlayıcı, vb. malzemelerle ile emprenye edilmektedir. Bu şekilde, emprenye maddelerinin salmastranın tüm kesitinde eşit olarak dağıtılması sağlanmaktadır.
© 2012 - Her Hakkı Salkıdır.ugursizdirmazlik.com
Web Tasarım